Skialp-Slovensko - Skialp okruh severom III. - Vetroplach magazin

Skialp okruh severom III.

05.04.2017
skialp-okruh-severom-iii-

V piatok 17.03.2017 sme čiastočne po vzore neznámeho respondenta z Vetroplachmagazínu  zrealizovali kolečko severne od sedla Závrat cez Javorový Hrebeň. Trasu sme modifikovali nasledovne:

Zbojníčka (VSD) - Závrat - dolina Rovienky - Predné Rohové sedlo - hrebeňom do Sedla nad Zeleným - Zelená Javorová dolina - Javorová dolina - Malý Ľadový Štít - Sedielko - MSD - Priečne sedlo - VSD - Hrebienok.

 Parametre cez 2000 vm a cca. 18km. Luki nastupoval z dola teda dal cez 3000 vm a o 8-9 km viac, je to proste zviera. My dvaja s Jožkom sme si nástup pretrpeli na čelovkách v riadnom prievane ešte vo štvrtok večer.

 

Malo byť do 50 vetra, bolo určite viac a dulo prakticky súvisle s hnaným snehom priamo do xichtov. Ráno chvalabochu dobre s minimom vetra, tak ako v telke sľúbili. Išlo to  v princípe bez komplikácii až na snehovú biedu, množstvo škrabancov na sklzniciach a poškodenú hranu na Lukiho zánovných C-Two. Subjektívne pomerne ťažká túra, dosť veľa nosenia, pomenej dobrého lyžovania, optiku a feel by zásadne vylepšilo aspoň o meter viac snehu.

 

 Skratka_do_Javorovej_doliny_Lukimu_nevyšla_a_prevej_vydžal._Tetno_krát.

 

Pikoška:

Počas pauzy na dne Javorovej nás míňal mladý poliak. Požiadal nás o vosk, keďže ťahal solídne bágle. Namazal tak dobre, že nám celou nekonečnou Javorovkou až pod Ľadový štít (cez. 1000 vm) vyfrézoval stopu ako víno a nech sme sa akokoľvek snažili nestratiť tvár a držať sa ho, tak sa nám vzďaľoval.

Češč, a ďženki !

 

Martin R.

Fotky Skialp okruh severom III.


Súvisiace články:

Diskusia
RE: Skialp okruh severom III.
lukas 05.04.2017
viac fotos: https://www.zonerama.com/ 6s8p/Album/2785891

RE: Skialp okruh severom III.
Vlasto 05.04.2017
Tento prechod sa tejto sezony stal klasikou, vy ste ho paradne vytunovali Malym Ladovym, Popis a hlavne fotodokumentacia uz standardne nadstandardne. Tesim sa na dalsi report - dufam ze este pride.

RE: Skialp okruh severom III.
Roman 05.04.2017
Martin, pekny vykon! Tvoj uz preslaveny rukopis opat stoji za to. Diky.

Partneri

JM SPORT www.skyrunning.sk www.tatry.nfo.sk www.msslovakia.eu
www.sherpacaffe.sk Pavol Kuna sport.sk
www.scandinavia.sk www.scandinavia.sk www.tatryportal.sk
alkan.szm.com www.outdoorfilmy.sk
www.modralanovka.sk
www.montana.cz
©  Vetroplachmagazin 2007 - 2019  |  designed by MVM Trade s.r.o.
All rights reserved
Počet prístupov: 4507429