Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík

29.01.2015
skialp-v-bratislave-zelezna-studienka-kamzik

Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík

Niektorí ľudia si chodia pred prácou zabehať, iní zacvičiť. V Bratislave a okolí je možností ako si dobre zašportovať ozaj dosť, no len s tým snehom je to posledné roky horšie a stabilná snehová pokrývka je skôr výnimkou ako pravidlom.

Cez víkend sa sneženie vybláznilo v netypických okresoch ako Galanta, Dunajská Streda, Nové Zámky, Malacky a podobne. Snehu pribudlo aj v Bratislave a na stredu vychádza prvý pekný deň po snežení. Vyrážame trolejbusom v lyžiarkach a nevšímame si nechápavé pohľady.Stretávame sa všetci pod Červeným mostom a autom sa priblížime asi ešte kilometer.

Nalepíme pásy a ukrajujeme prvé metre posneženým lesom. Vyšlapeme až k bufetom pod Kamzíkom a odtiaľ smerom k lanovke a dole starou zjazdovkou, kde ešte v lese vidieť stopy starého vleku.

skialp_na_Kamzíku

Okrem toho, že sme zažili príjemný štart do pracovného dňa sme poskúšali aj novú výstroj od LaSportivy. Lyžiarky Spectre a Spitfire spolu s lyžami RST nám skvelo poslúžili a tešíme sa, že ich preveríme aj naostro na poriadnom skialpe niekde v Tatrách. Overili sme teda lokálne podmienky v Bratislave v miestach, kde sa konal nočný skialpinistický pretek v roku 2013.

Predpoveď na najbližšie dni sľubuje pre Bratislavu teploty prevažne okolo nuly a aj nejaké to sneženie. Termín pretekov je tento rok vyhlásený na utorok tretieho februára, prezentácia od 16,30 a štart približne na 18,00.  Skialp preteky na Kamzíku 

 

Lukáš Stanzel

Fotky Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialp v Bratislave: Železná studienka Kamzík
Jano 29.01.2015
Byvali aj casy ked sme tam jazdili vazne preteky-slalom lyziarska Liga. Vyhral dokonca Bratislavak Palo Klein!!!! Dufam,ze vam to vyjde,drzim palce. Jano B.

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri